Kasa fiskalna online dla warsztatu mechanika – co się zmieni w 2020 roku?

Wrz 25

Kasa fiskalna online dla warsztatu mechanika – co się zmieni w 2020 roku?

Od 1 stycznia 2020 roku wchodzi w życie nowa ustawa o podatku od towarów i usług, a także ustawa – Prawo o miarach, a wraz z nią obowiązek wprowadzenia w przedsiębiorstwach kas fiskalnych online. Jako pierwsze zostały do tego zobligowane warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne oraz stacje paliw.

Zdaniem Ministerstwa Finansów rozwiązanie to ma zminimalizować ryzyko błędów i nieprawidłowości w odprowadzaniu podatków, a jedną z głównych branż narażonych na tego typu błędy jest właśnie mechanika samochodowa. A zatem, jaką kasę online kupić dla warsztatu mechanicznego?

 

Kasa fiskalna online dla warsztatu mechanika – czym właściwie jest?

 

Kasa fiskalna online odróżnia się do zwykłej kasy przede wszystkim tym, że bezpośrednio i automatycznie komunikuje się ona z Centralnym Rejestrem Kas, który prowadzony jest przez Krajową Administrację Skarbową. A zatem wszystkie dokonywane na kasie transakcji, takie jak wystawianie czy anulowanie paragonów lub raporty dzienne, miesięczne itp., zostają przekazywane bezpośrednio do sytemu.

 

Kasa online czy drukarka fiskalna dla warsztatu – na co warto postawić?

 

Nie zawsze musimy inwestować w kasę fiskalną online, w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie drukarka fiskalna. Czym zatem różnią się od siebie oba te urządzenia i które w jakich miejscach lepiej się sprawdzi?

Zacznijmy od kasy fiskalnej online. Otóż, urządzenie to działa automatycznie, a więc nie wymaga posiadania komputera. Doskonale sprawdzi się w mniejszych warsztatach samochodowych czy punktach wulkanizacyjnych, oraz na stacjach diagnostycznych, w których do obsługi sprzedaży nie korzysta się z aplikacji komputerowych, specjalnie przeznaczonych do warsztatów samochodowych.

Drugą opcją są drukarki fiskalne, które pracują za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej, a zatem wymagane jest posiadanie komputera. Sprawdzą się one u mechaników, posiadających takie oprogramowanie. Jest to zresztą praktyczne rozwiązanie, znacznie ułatwiające prowadzenie tego typu działalności, bowiem wszystkie dane o transakcjach, samochodach, cenach, usługach, a nawet klientach znajdują się w jednym miejscu.

 

Jaką kasę online kupić dla warsztatu mechanicznego?

Aby nieco zagłodzić nastroje przedsiębiorców, w tym mechaników, przygotowano również projekt, umożliwiający ubieganie się o zwrot części kosztów poniesionych na zakup pierwszej kasy fiskalnej online. Tako zwrot może wynosić nawet 90 proc. kosztów zakupu urządzenia, nie więcej jednak niż 700 zł.

Planując zakup kasy fiskalnej online, warto wziąć pod uwagę tak: BINGO Online, MAŁA Online i FAWAG Lite Online (to modele ze złączem LAN/ETHERNET) oraz MOBILE Online, NANO Online, ERGO Online czy też K-10 online (to modele ze złączem WI-FI lub MODUŁ GPRS).

W przypadku drukarek fiskalnych online godne uwagi są: TRIO ONLINE, BONO ONLINE, THERMAL XL2 ONLINE oraz ELZAB Mera ONLINE.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *