W 2015 roku kasa fiskalna dla mechanika

Lis 12

W 2015 roku kasa fiskalna dla mechanika

Wejście w życie zmian w stosowaniu kas fiskalnych zbliża się wielkimi krokami. Zaczną one obowiązywać w 2015 roku. Kasa fiskalna dla mechanika będzie obowiązkowa – podobnie jak dla lekarza czy kosmetyczki. Jeżeli prowadzisz swój warsztat samochodowy, naprawiasz motocykle albo wymieniasz opony, od przyszłego roku będziesz musiał drukować paragony fiskalne dla klientów.

1 stycznia 2015 roku wejdzie w życie zapowiedziane, nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów. To właśnie ten dokument pozbawi prawa do korzystania z jakichkolwiek zwolnień w stosowaniu kas m.in. podatników świadczących usługi naprawy pojazdów samochodowych.  Kasę będą musieli stosować także ci przedsiębiorcy, którzy zajmują się naprawą motocykli i motorowerów, świadczący usługi w zakresie wymiany opon lub kół, a także usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów.

Wykonujesz którąś z wymienionych powyżej czynności? Obecnie korzystasz ze zwolnienia ze względu na niskie obroty firmy? Jeżeli nie utracisz tego prawa do 31 grudnia 2014 roku, to w 2015 roku będziesz się cieszyć przywilejem sprzedaży bez kasy jedynie do 28 lutego.

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika w 2015 roku będzie obowiązkowa – co jednoznacznie wynika z § 4 ust. 1 pkt 2c-e projektowanego rozporządzenia:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:

(…)

2) świadczenia usług:

(…)

c) naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),

d) w zakresie wymiany opon lub kół,

e) w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów

Kasa fiskalna dla mechanika – przepisy w praktyce

W praktyce powyższy przepis oznacza jedno: Kasa fiskalna będzie musiała pojawić się w określonym terminie u każdego podatnika, który świadczy usługi wymienione w katalogu wyłączeń. W każdym warsztacie, punkcie wulkanizacyjnym, stacji diagnostycznej itd. Każdy mechanik, który ma własną firmę, będzie musiał mieć własną kasę fiskalną. A co ze zwolnieniem ze względu na niskie obroty?

Stanie się bez znaczenia dla mechaników – wszelkie usługi zawarte w katalogu wyłączeń, są jak sama nazwa wskazuje, wyłączone z wszelkich zwolnień z kas. Dlatego w 2015 nie będzie już ważne, czy mechanik ma niskie obroty czy nie. Nawet niewielki zakres wykonywanych czynności w małym warsztacie będzie objęty obowiązkiem rejestrowania sprzedaży i drukowania paragonu fiskalnego dla klienta.

Źródło: Strona kasy fiskalne Pruszków

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *